Betonový plot - o co vlastně jde

Základním stavebním prvkem každého domu je plot. Vybrat ten pravý ale může být celkem oříšek. K dispozici je spousta různých variant a záleží pouze na vás a vašich požadavcích, který z nich bude vašemu domu vyhovovat nejlépe.

Jak už název napovídá, betonové ploty jsou vyrobeny z betonu. Není ovšem beton jako beton, jeho složením lze ovlivnit konečné vlastnosti betonového výrobku. Protože od betonového plotu očekáváme pevnost, odolnost v nepříznivých klimatických podmínkách i při mechanickém působení, je třeba, aby byl beton pevný a vydržel vše.

Z čeho je betonový plot

K výrobě našeho betonového plotu se používají kvalitní suroviny – cement, který je odpovědný za pevnost a zároveň pružnost plotu, kamenivo frakce 0,4 a 0,8, které dodává ještě vyšší pevnost a odolnost, potom chemické přísady, které zabraňují nasáknutí vody do betonu a zvyšují odolnost betonu vůči extrémním teplotám, a nakonec ocelová armatura pro maximální zpevnění celé konstrukce. Betonový plot se potom sestavuje ze sloupků, mezi které se nasunou plotové dílce. Stejným složením se pochlubí plotové dílce i sloupky.

Výsledný plot může mít různou barvu, libovolnou výšku i dekor. Také tvar zakončení betonového plotu je zcela na vás. Jak vidíte, betonový plot je dost variabilní a přizpůsobí se vašim požadavkům, ať už potřebujete nízký plot na předzahrádku, nebo požadujete vyšší neprůhledné oplocení, které vám zajistí dostatek soukromí. Prohlédněte si typy dekorů, proberte dostupné barvy a navrhněte si výšku a tvar zakončení plotu tak, aby plot splňoval všechny vaše požadavky.

Jsme Kulkabex, s.r.o., specializujeme se na prodej betonového oplocení a montáž betonových plotů. Postaráme se i o ten váš. Přijďte se podívat na naši vzorkovou prodejnu a vyberte si ideální plot kolem vašeho domu.

Kde nás najdete
KULKABEX s.r.o.
Tupadly 55
285 63, Tupadly

Kontaktní osoba:
Tomáš Kulka
E-mail: info@kulkabex.cz
telefon: +420 775 571 554