Jaký může být váš plot?

Betonové ploty se skládají z betonových sloupků a plotových dílců. Sloupky i dílce jsou vyrobeny z českého betonu stálého složení a jsou vyztuženy ocelovými armaturami. Betonové ploty mohou být dekorované z jedné strany, přičemž druhá je hladká, nebo se díky moderním technologickým postupům vyrábí také oboustranně dekorované betonové ploty. Ty jsou opatřeny na jedné straně reliéfním dekorem štípaného kamene, na druhé straně plochým vzorem skládaného kamene. Záleží potom už jen a jen na vás, kterou stranou otočíte plot do zahrady a kterou do ulice. Sloupky se prodávají hladké nebo rovněž dekorované stejným způsobem jako plotové dílce.

Betonový plot může mít různá zakončení, vybírat můžete rovné, obloukové, ozdobnou mřížku, nebo se plot opatří dřevěnými prvky, které ho na pohled odlehčí a vytvoří s betonem atraktivní kontrast. Betonové ploty lze stavět stejně dobře na rovinatém pozemku i ve svahu. Plot může být rovný, do rohu i do oblouku, lze jej přizpůsobit přesně vašim požadavkům a terénním dispozicím.

Dekory betonových plotů

Štípaný kámen
Cihla baculatá
Cihla ostrá
Zadní strana oboustranného plotu

Barvy betonových plotů

Základní šedá
Pískovec

Typy sloupků

Betonový sloupek průběžný hladký
Betonový sloupek koncový hladký
Betonový sloupek průběžný vzorovaný
Betonový sloupek koncový vzorovaný
Betonový sloupek průběžný oboustranně vzorovaný
Betonový sloupek koncový oboustranně vzorovaný
Betonový sloupek rohový hladký

Z jakých surovin se betonový plot skládá

Beton pro výrobu betonového plotu je pro vlastnosti výsledného plotu klíčový. Proto používáme pro realizace pouze betonové ploty vyrobené výhradně z kvalitního českého betonu, který je namíchán z vybraných surovin:

Cement – Cement zajišťuje betonovému plotu odolnost, pevnost a zároveň pružnost. Proto používáme vysoce kvalitní cement 42,5R.
Kamenivo – Kamenivo významně zvyšuje pevnost a odolnost betonového plotu. Do směsi na výrobu betonu jsou přidávány frakce 0,4 a 0,8.
Prospěšné chemické přísady – Aby byl beton pro betonové oplocení dostatečně pružný a dokázal odolávat teplotám vysoko nad nulou i pod nulou, přidávají se do betonové směsi certifikované chemické přísady. Ty navíc brání také nasáknutí vody do betonového plotu.
Průmyslová armatura – Pro maximální zpevnění obsahují všechny části betonového plotu masivní ocelové armatury.

Aby naše betonové ploty nebyly pouze fádně šedé, nabízíme betonové ploty také v barvě pískovce. Vzhledem k technologii postupu nemůže výrobce zaručit naprostou shodu odstínů probarveného betonu mezi jednotlivými šaržemi plotových dílů, jednotlivými kusy i v rámci jednoho dílce. Případné rozdíly odstínů či výskyt minoritní šedé barvy nemají žádný vliv na funkci či životnost plotu, nelze je proto považovat za důvod k reklamaci výrobku. Působením povětrnostních vlivů se tyto případné barevné odlišnosti časem vyrovnají. Barva betonových komponentů na fotografiích nemusí přesně odpovídat skutečnému odstínu.

Kde nás najdete
KULKABEX s.r.o.
Tupadly 55
285 63, Tupadly

Kontaktní osoba:
Tomáš Kulka
E-mail: info@kulkabex.cz
telefon: +420 775 571 554