Detailní rozbor vzhledu betonového plotu

Pro betonové oplocení se rozhoduje stále více a více investorů. Není divu, protože betonové ploty se hodí k oplocení domů v centru měst, na předměstí i na dědině. Betonový plot se skládá ze sloupků a plotových dílců. Sloupky mají různé délky, vybírají se podle výsledné výšky oplocení, plotové dílce jsou dlouhé 2 metry a vysoké 50 cm. Sloupky jsou vybavené drážkami, do kterých se potom nasouvají plotové dílce. Plot budete mít vysoký podle toho, jak moc necháte koukat sloupky ze země a kolik plotových dílců si necháte dát na sebe.


Bude-li i poslední dílec rovný, pak celý plot bude zakončen rovně, můžete si ale nechat dát poslední desku plotu obloukovou, nebo s ozdobnou mřížkou. Velmi populární je použití dřeva v kombinaci s betonem. Můžete tak vidět některé plotové dílce nahrazené dřevem, nebo se dřevo používá k zakončení plotu často v kontrastní barvě. Betonový plot však můžete kombinovat také s drátěným plotem a dalšími jinými typy oplocení. Výsledný vzhled potom záleží pouze na vás.


V současné době máte na výběr hned z několika dekorů plotových dílců. Ty mohou být dekorovány vzorem štípaného kamene, cihliček, nebo mohou být složené z lamel. První dva typy jsou neprůhledné a působí na pohled mohutněji. Lamelový betonový plot má průzory mezi lamelami, takže je mnohem vzdušnější. Co se týká sloupků, ty jsou hladké nebo v dekoru štípaného kamene. Nezapomínejte také na barvu, betonové ploty se nejčastěji vyrábí v šedém či pískovém provedením, ovšem není žádný problém plot natřít jakoukoli fasádní barvou a přizpůsobit ho maximálně vašim konkrétním požadavkům. Také si můžete vybrat, zda bude váš plot dekorován z jedné nebo obou stran. Kombinací máte k dispozici celou řadu, tak neváhejte, vybírejte a nechte si váš vysněný plot postavit třeba hned.
Kde nás najdete
KULKABEX s.r.o.
Tupadly 55
285 63, Tupadly

Kontaktní osoba:
Tomáš Kulka
E-mail: info@kulkabex.cz
telefon: +420 775 571 554