Jaké výhody mají vyvýšené záhony

Vzpomínáte na hodiny dějepisu, kde jste se učili o sedmi divech světa? Řeč byla také o visutých zahradách Semiramidiných. Vidíte, už tolik tisíc let se používá způsob pěstování ve vyvýšených záhonech. Proč jej tedy nezkusit také? Vyvýšené záhony můžete vybudovat prakticky kdekoli. Můžete je postavit na zahradu do vhodného místa a nechat spodek, tedy dno volné. Postavíte ohrazení a naplníte materiálem.Jak na to

Nejprve je třeba vybrat vhodný materiál na boky záhonu. Můžete použít dřevo, avšak počítejte s omezenou životností. Mnohem praktičtější jsou kameny, ty však zaberou poměrně hodně místa, cihly zase nejsou zcela dekorativní materiál. My pro vás máme moderní alternativu – vyvýšené záhony z betonových komponent. Ty se rychle a snadno rozestaví do požadované velikosti záhonu, zajistí a můžete začít plnit.

Aby vyvýšené záhony správně fungovaly, nezapomeňte plnit odspodu nejprve větve a dřevo, které hmotu provzdušní a zároveň zadržuje vláhu. Potom pokračujte materiály bohatými na uhlík – listí, sláma, štěpka, které už můžete střídat s dalšími organickými materiály. Nakonec přijde 15-30 cm vrstva kompostu či kvalitní zahradní zeminy, ve které budou rostliny kořenit. Vyvýšené záhony využijete, pokud máte na zahradě těžkou jílovitou půdu, která nesvědčí téměř žádným rostlinám.

Zejména teplomilné rostliny budou nadšeně růst, slunce bude lépe prohřívat půdu ve vyvýšeném záhonu, neohrozí je zjara ve zvýšené poloze ani přízemní mrazíky. Rostliny budou rovněž ve zvýšené poloze lépe chráněny před plevelem, slimáky a dalšími škůdci. Dotvoříte pomocí nich vzhled své zahrady podle svých představ. Vyvýšené záhony vás ušetří spoustu práce. Dobře založené záhony není třeba rýt a při pěstování budete šetřit záda. Prohlédněte si betonové komponenty ke stavbě vyvýšených záhonů a doplňte jimi svou zahradu i vy.
Kde nás najdete
KULKABEX s.r.o.
Tupadly 55
285 63, Tupadly

Kontaktní osoba:
Tomáš Kulka
E-mail: info@kulkabex.cz
telefon: +420 775 571 554