S čím se dá kombinovat beton

Beton je univerzální stavební materiál, který se používá nejen do základů a věnců, ale také k vylévání podlah, teras či zídek. Stále více majitelů rodinných domů jej ale volí i jako materiál oplocení.


Beton je základ


Betonové ploty jsou odlévané s různými dekory, takže slouží i jako okrasné oplocení. Jak ale takový betonový plot kombinovat? Nejdříve bychom si měli říct, jak vlastně takový plot vypadá. Betonový plot je vždy tvořen sloupky a plotovými dílci. Ty se zasunují mezi sloupky do speciálních drážek, které brání vypadnutí polí. Ploty i desky se vyrábí s různými dekory i v několika barevných provedeních. Můžete si tak navrhnout plot složený z jednoho, nebo i několika dekorů. Stejně tak může být váš betonový plot jednobarevný, nebo tvořený více barvami.Kombinujeme beton s dalšími materiály


Velmi dobře můžeme betonový plot zkombinovat se dřevem. Je to osvědčená kombinace, která je praktická a také z hlediska designu vypadá dobře. Dřevěné prvky lze použít mezi betonovými plotovými dílci, nebo mohou tvořit zakončení plotu. Záleží pouze na vás, v jakém provedení a barvě dřevo použijete, skvěle doplní celkový vzhled oplocení. Dřevo ale není jediné, co lze s betonem kombinovat.


V oblasti oplocení můžete použít i drátěný plot v kombinaci s betonem. Použijte betonové sloupky a betonové dílce na spodek plotu a zbytek vyplňte 2D či 3D plotem. Vzniklá kombinace se skvěle hodí, pokud máte před domem betonový plot a mezi zahradami chcete mít plot průhledný či odlehčený. V tom případě stačí pokračovat se stejnými sloupky, pouze vyměnit plné betonové dílce za průhledné drátěné, které uchytíme k betonovým sloupkům. Vznikne tak originální oplocení, které splní všechny vaše požadavky. Máte vlastní nápad, jak byste si představovali váš plot? Neváhejte se na nás obrátit, budeme se snažit vyjít vám maximálně vstříc.
Kde nás najdete
KULKABEX s.r.o.
Tupadly 55
285 63, Tupadly

Kontaktní osoba:
Tomáš Kulka
E-mail: info@kulkabex.cz
telefon: +420 775 571 554