BLOG

Jaké výhody mají vyvýšené záhony

Vzpomínáte na hodiny dějepisu, kde jste se učili o sedmi divech světa? Řeč byla také o visutých zahradách Semiramidiných. Vidíte, už tolik tisíc let se používá způsob pěstování ve vyvýšených záhonech.

Co by na zahradě rozhodně nemělo chybět

Trávíte na zahradě rádi svůj volný čas? Co nejčastěji na zahradě děláte a co k tomu potřebujete Pokud se chystáte zvelebovat okolí svého domu, je to důležité vodítko k tomu, jak zahradu naplánovat.

Jak sladit zahradu

Zahrada, to není jen trávník a okrasné či užitkové záhony. Jde o celkovou architekturu prostoru, kde trávíte své volno a kam se díváte z oken svého domu.

Kam se hodí betonový plot

Plot je přidružená stavba ke každému domu. Je vidět na první pohled, měl by tedy být reprezentativní. Plní také roli ochrannou, měl by tedy něco vydržet. Ale co umístění plotu? Hraje nějakou roli? Nebo je jedno, zda vybíráte plot před dům, do zahrady nebo snad mezi sousedy?

Proč právě beton

Spousta lidí má nově dokončený dům, nebo ho právě dolaďuje a přichází čas položit si otázku, jaký plot se k domu bude hodit? Velmi záleží na stylu domu, se kterým by plot měl ladit.

S čím se dá kombinovat beton

Beton je univerzální stavební materiál, který se používá nejen do základů a věnců, ale také k vylévání podlah, teras či zídek. Stále více majitelů rodinných domů jej ale volí i jako materiál oplocení.

Jak probíhá montáž betonového plotu

Montáž plotu je stejně důležitá jako jeho konečný vzhled. Můžete mít plot sebekrásnější, když ale odbydete montáž, nebude mít požadovaný efekt, což je škoda. Vždy je potřeba u plotu dbát nejen na vzhled, ale také na materiál a celkové provedení.

Detailní rozbor vzhledu betonového plotu

Pro betonové oplocení se rozhoduje stále více a více investorů. Není divu, protože betonové ploty se hodí k oplocení domů v centru měst, na předměstí i na dědině. Betonový plot se skládá ze sloupků a plotových dílců.

Jaro ve znamení nové zahrady

Neměli jste odvahu začít řešit oplocení během zimního období? V předjaří si klidně troufněte. Spousta lidí si s příchodem jara uvědomí, že by letos vlastně chtěli zvelebit zahradu a posunout ji na novou úroveň, nebo upravit předzahrádku, aby jejich dům konečně vypadal upraveně a opečovávaně.

Stavíme plot v zimě. Proč ne?

Na stavbě plotu v zimních měsících není nic špatného. Stačí si pohlídat, aby před zahájením výkopů nepřišly tuhé mrazy. Půda by pak byla zmrzlá a technika by s příliš tuhou zeminou mohla mít problémy. Potom stačí vyměřit polohu sloupků, vykopat pro ně základ a usadit je.

<< předchozí
Kde nás najdete
KULKABEX s.r.o.
Tupadly 55
285 63, Tupadly

Kontaktní osoba:
Tomáš Kulka
E-mail: info@kulkabex.cz
telefon: +420 775 571 554